Станція юних туристів м.Умань
Russian English French German Italian Spanish

Пошук

Календар

«  Лютий 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728

Погода

booked.net

календар свят

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Ми в соц. мережах


друзі сайту







Головна » 2021 » Лютий » 8 » Моя Батьківщина – Україна

Вітаємо із ІІІ місцем у Всеукраїнському етапі краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна» Баранюка Андрія Арсенійовича, Баранюк Вікторію Вікторівну та пошукову групу "Оберіг" гуртка "Пішохідний туризм" : Онопрієнко Тетяну, Ковтун Анастасію, Поліщук Софію, Сигиду Карину, Дем’янишина Андрія, Паламарчука Михайла та Офліяна Дениса

Метою юних пошуківців було дослідження життєвого шляху ветерана Другої світової війни Вивальнюка Василя Кириловича та здійснення історичної реконструкції бойових дій 99-ої стрілецької дивізії першого формування у червні-серпні 1941 року. У результаті пошукових робіт було з’ясоване місце проходження військової служби жителя села Кочубіївки Уманського району Вивальнюка В.К., його бойовий шлях у складі 99-ої стрілецької дивізії. Було вивчено і систематизовано відомі факти, які стосуються даного військового підрозділу часів Другої світової війни, та досліджено і відновлено забуті та маловідомі. У ході підготовки до експедицій було встановлено місце дислокації 297-го стрілецького полку, полкового училища та штабу 99-ої дивізії.




Завдяки пошуковій роботі, аналізу періодичної преси, літературних джерел та інтернет-ресурсів було відтворено довоєнний період діяльності дивізії, участь у прикордонних боях, її бойовий шлях від Перемишля до Умані, досліджено причини та наслідки оточення двох радянських армій, уточнено хід подій початку серпня 1941 року, пов’язаних з цими військовими формуваннями. Також було частково відтворено бойові дії 99-ої стрілецької дивізії біля сіл Свердликово, Кам’янечого та Тернівки, досліджено умови перебування військовополонених в Уманській ямі. На основі документів Другої світової війни, аналізу книги Євгенія Долматовського «Зелена Брама»і свідчень ветерана та дітей війни створено таблицю «Від Перемишля до Умані. День за днем» та схеми «Лінія оборони дивізії станом на 24.06.41 р.», «Від Перемишля до Умані. День за днем» та «Дії 99-ої дивізії у складі 13 стрілецького корпусу з 2 по 7 серпня»,за допомогою яких відтворено бойовий шлях дивізії від перших зіткнень з нацистами до її загибелі.

З метою відновлення пам’яті про трагічні події в Україні, пов’язані із Другою світовою війною, та участь українців у боротьбі проти нацизму учасниками туристичної групи було: - проведено круглий стіл-диспут учасників пошукової групи «Оберіг»із учителями історії та початкових класів загальноосвітньої школи №14 на тему «Загибель 44-ої та 99-ої стрілецьких дивізій. Випадковість чи закономірність?» - створено відеопроект, присвячений пам’яті воїнів 99-ої стрілецької дивізії; - на сайтах станції юних туристів та школи №14 міста Умань розміщено короткі звіти про дослідження Усі матеріали, зібрані під час написання даної роботи: диски із спогадами Вивальнюка Василя Кириловича та відеопроектом, копії фотографій, документів, результати польових досліджень,передані бібліотеці загальноосвітньої школи №14 м. Умані, сім’ї Вивальнюка В.К. та Уманському краєзнавчому музею.

Автор: Kaskader | 16.05.2024 | Переглядів: 366 | Коментарів: 0

Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]