Станція юних туристів м.Умань
Russian English French German Italian Spanish

Пошук

Календар

«  Червень 2013  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Погода

booked.net

календар свят

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Ми в соц. мережах


друзі сайту







Головна » 2013 » Червень » 4 » Пішохідний туристсько-краєзнавчий похід "Таємниці Холодного Яру"

Таємниці Холодного Яру здавна манять до себе з усього світу поціновувачів невідомого: вчених, істориків і звичайних мандрівників, які власноруч прагнуть доторкнутися до історичних "скарбів" рідного краю. Ось і вихованці гуртка "Пішохідний туризм" станції юних туристів м. Умань вирішили пройтися стежками козацтва, гайдамацтва, холодноярських партизанів та періоду Великої Вітчизняної війни, де велася самовіддана боротьба за незалежність українського народу, відвідати славну батьківщину Богдана Хмельницького, Максима Залізняка, отаманів братів Чучупаків та зануритися у духовну спадщину наших далеких пращурів. З цією метою з 28 травня по 3 червня 2013 року було організовано пішохідний туристсько-краєзнавчий спортивний похід ІІІ ступеня складності по Смілянському, Кам’янському, Чигиринському районах Черкаської області. За 6 днів походу юні туристи нашого закладу: Смирнов Ярослав, Білінський Михайло, Лябах Владислав, Чорноус Ірина, Пічкур Діонісій та Мельник Катерина подолали пішки 90 кілометрів шляху, розпочавши свій маршрут з міста Сміли, пройшовши через села Жаботин, Мельники, Медведівка, Івківці, Полуднівка, Рублівка, Чмирівка, Суботів, хутір Буда, що у свій час входили до Холодноярської Республіки, та завершили подорож у славному місті Богдана – Чигирині.


"Вибір маршруту не був випадковим, - коментує керівник походу Дегтярьов Євген Володимирович, - адже він цікавий як зі спортивної частини: різноманітні форми рельєфу, певна автономність, локальні перешкоди тощо, так і з пізнавальної - окрім краси природи і архітектурних пам’яток територія походу оповита безліччю легенд та переказів від офіційних історичних до аномальних і містичних".

"Під час походу ми мали змогу не лише перевірити свої знання з туризму на практиці, адже щодня потрібно було вибирати місце для ночівлі, облаштовувати бівак, готувати їжу тощо, - зізнається найстарший гуртківець походу Смирнов Ярослав, - а й пройти справжнє випробування на мужність та витривалість, оскільки щоденні довгі переходи лісовими та польовими стежками, не зважаючи на погодні умови, важкі рюкзаки, а несли все на своїх плечах: від ложки до намету не кожному під силу та в задоволення".

Окрім спортивної складової частини в поході проводилася різнопланова краєзнавча робота, оскільки маршрут пролягав не лише історичними місцями: урочищем Холодний Яр, хутором Буда, об’єктами, пов’язаними з життям та діяльністю Богдана Хмельницького, а й місцями духовної спадщини: церквами Успіня Пресвятої Богородиці, Петра і Павла, Свято-Троїцьким Мотронинським монастирем, Іллінською церквою. Зі славними і трагічними сторінками історії визвольних змагань, легендами і історичними творами юних туристів знайомив заступник керівника походу Луговацький Андрій Іванович.

Не зважаючи на труднощі походу, всі учасники отримали неймовірне задоволення та незабутні спогади від нього, тому що неперевершена краса природи нашого краю, славетні історичні місця рідної Черкащини надають сили і бажання рухатися вперед разом зі своїми друзями і відкривати для себе все нові і незвідані сторінки України. А наймолодша учасниця, Мельник Катерина, в свої 11 років отримала безліч позитивних емоцій, нових товаришів і впевненість у своїх силах та можливостях.

Після оформлення письмового фотозвіту про проведений похід всі його учасники отримають довідки про залік подорожі та значок "Юний турист України".

Ось так педагогічні працівники станції юних туристів м. Умань в одному заході поєднують всі необхідні складові частини сучасного навчання та виховання підростаючого покоління: закріплення та удосконалення туристських навичок в природних умовах, фізичне удосконалення, загартування, оздоровлення, змістовний відпочинок, військове та патріотичне виховання, культурне та духовне збагачення.

Автор: Kaskader | 19.05.2024 | Переглядів: 683 | Коментарів: 2

Всього коментарів: 2
    ilanka
    05.06.2013 в 23:47
    Илона написав:
    #2
    Коли йдете наступного разу?
    аватар отсутствует
    04.06.2013 в 23:09
    Ярик написав:
    #1
    дуже класно було, відпочили всі !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]